2.MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ A STUDENTSKÝ UMĚLECKÝ FESTIVAL PRAHA 2018
Kongresové centrum Praha se od 20. července na několik dnů proměnilo v malou galerii umění.
Veřejnosti se představila díla výtvarně nadaných dětí a studentů z uměleckých škol ze šesti zemí - České republiky, Slovenska, Ruska, Izraele, Polska a Číny.
A právě nevšední čínská dětská tvorba byla na výstavě hojně zastoupena. Vyzrálé práce svých žáků zde např. prezentovala Střední uměleckoprůmyslová škola Praha 3,
nebo Základní umělecká škola Jižní Město.
Návštěvníci si tak mohli od pátku 20.7. do pondělí 23.7. prohlédnout přes 300 prací mladých tvůrců ve věkových kategoriích od 10 do 18 let.
Čínští a další zahraniční účastníci se v rámci tohoto festivalu seznamovali s evropským uměním. Navštívili obrazárny Národní galerie na Hradčanech, samozřejmě si prohlédli pražské pamětihodnosti, nebo také unikátní Maroldovo panorama na Výstavišti v Holešovicích, vyzkoušeli si malbu tzv. v plenéru na historickém Vyšehradě.
V rámci svého pobytu v ČR děti navštívily obec Lidice a Pomník dětským obětem války a shlédnou největší tradiční 46. Mezinárodní výtvarnou výstavu Lidice.
V průběhu festivalové výstavy obrázků v Kongresovém centru Praha si nejen všichni mladí malíři z Evropy a Asie, ale také návštěvníci, mohli sami vyzkoušet kresbu kaligrafických znaků a tradiční čínskou tušovou malbu pod vedením čínských umělců. Všichni tak postupně společně vytvořili až 20 metrů dlouhý obraz.
Festival pořádala Česko-čínská společnost, Folklorní sdružení ČR, Česko-čínská asociace pro kulturní výměnu a Evropská unie umění. Tato kulturní akce se koná v rámci mezinárodního projektu Nová Hedvábná stezka (New Silk Road).
Výstava v Kongresovém centru Praha (metro C,Vyšehrad) byla otevřena od pátku 20.7.až do neděle vždy od 10.00 do 17:00, v pondělí 23.7. jen do 15:00. Vstupné zdarma.
EXKLUZIVNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ, SKULPTUR A ARTEFAKTŮ ČÍNSKÉHO A EVROPSKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ
Výstaviště Praha Holešovice, 6.9. - 9.9.2017
Zaměření a témata výstavy Čínsko-evropské Art Bienále
Vliv globalizace na umělecké formy a zachování kulturních tradic různých oblastí a národů.
Problém oddělení moderního umění od běžného života a hledání nových cest.
První "Čínsko-evropské Art Bienále" si klade za cíl podpořit chápání čínského umění a demonstrovat život a tvorbu umělců v různých geografických a kulturních oblastech. Ve 21. století dochází vlivem nových médií, internetu a globalizace k celosvětovému propojování kultur i s jejich rozdílnými tradicemi a přístupy. Organizátoři bienále proto zvou na výstavu nejen čínské, ale i některé evropské umělce a mělo by dojít k dialogu a přenosu informací, k novým impulzům pro tvorbu a inspiraci při hledání nových cest v moderním umění.
Výstavní sekce Art bienále zahrnuje tři výstavní části: "Geografické vztahy a kulturní paměť", "Umění běžného života" a "Folklorní tradice".
ČÍNSKÁ AKROBATICKÁ SHOW
Umělci z legendárního císařského města Si-an přijíždějí se svou úžasnou akrobatickou show poprvé do Evropy. Žonglují, balancují, tančí a skáčou. Tato jedinečná show s barevnými kostýmy a okouzlujícími kulisami, plná vášně a na nejvyšší mezinárodní úrovni, zve diváky na cestu po legendární Hedvábné stezce. Z této barevné rozmanitosti vzniká „Duha nad Hedvábnou stezkou“. Poezie Dálného východu a úžasná vystoupení našly cestu do Evropy. Na kole, laně, tyči, houpačce nebo trampolíně často současně uvidíme synchronizované pohyby několika artistů zároveň, jejichž rekvizitami jsou bubínky, džbány, slaměné klobouky, koberce, mísy, talíře, diabola nebo dokonce lampy. Po úspěšném hostování v Americe a Asii je soubor nyní se svou asi 100 minut trvající show na evropském turné.
MEZINÁRODNÍ LETNÍ FOTBALOVÁ ŠKOLA PETRA ČECHA 01.07.-07.07.2017
na pražském Strahově se konala letos poprvé také s účastí 27 mladých čínských fotbalistů do 16 let hned ze 2 fotbalových klubů v Shen Zhenu.
Na společné fotce s Petrem Čechem jsou představitelé spolupracujících společností, které zajišťovaly účast čínských fotbalistů v České republice.
Zprava:
Zhang Hong, předseda Česko-čínské asociace pro kulturní výměnu z.s., Ing. Dalibor N. Vodák, Wážka z.s. - předseda asociace pro rozvoj mezikulurních vztahů, Petr Čech uprostřed Milada Pětíková, Wážka z.s. – místopředsedkyně asociace
Společnost Intercharm s.r.o. se stala partnerem Fotbalové školy Petra Čecha pro rok 2017
Výstava současného čínského umění na téma „Putování po Hedvábné stezce“
Kongresové centrum Praha 26.9. – 9.10.2018
Art and Peace je čínskou uměleckou výpravou do světa s výstavou, kterou vytvořila Asociace čínských umělců (CAA). Jde o unikátní výběr obrazů moderního čínského výtvarného umění. Veřejnosti se představí celkem 40 obrazů a skulptur.
Téma výstavy „Po Hedvábné stezce“ zahrnuje kresby zachycující život místních obyvatel, architekturu a symboly zemí, jimiž tato proslulá obchodní cesta z Číny do Evropy historicky procházela a nyní nově vede řadou dalších, včetně České republiky. Výstava putuje po celém světě. V letošním roce byla tato díla k vidění v Řecku, na Maltě a ve španělské Barceloně, odkud doputovala na 2 týdny také k nám do Prahy. Pro návštěvníky budou jistě zajímavostí zejména obrazy zachycující známé pražské a evropské pamětihodnosti očima současných čínských malířů. Díla jsou vypracována moderní formou i s použitím tradiční tušové techniky. Vysoce ceněné jsou zejména obrazy doplněné z nejvíce obdivovaných měst na světě.
Výstava „Art and Peace“ je součástí mezinárodního projektu One Belt One Road.
Otevírací doba: denně 10:00 – 17:00, Vstupné: dospělí 120,- Kč/důchodci 60,- Kč/zdarma: děti, školy, studenti, ZTP, ZTP/P Bezbariérový přístup Vstup do galerie – přízemí Kongresového centra Praha 4, metro C, zastávka Vyšehrad.
1.MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ UMĚLECKÝ FESTIVAL 2016
Výstava obrázků a kaligrafií výtvarně nadaných žáků z českých, moravských a čínských škol. Do této mezinárodní umělecké soutěže je přihlášeno na 100 prací. Festival ve vzájemné spolupráci pořádají české a čínské kulturní a folklorní asociace.
Termín akce: 11.7.2016, 12:00 - 18:00
Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice, Střední hala Průmyslového paláce
FESTIVAL WOMAN & LIFE 2015
Tato akce s významným společenským přesahem se poprvé představila ve dnech 18.-19.9.2015
na Výstavišti v Praze Holešovicích.
Festival slavnostně zahájili jeho patroni: Heidi Janků, Karel Voříšek, Zuzana Bubílková, Honza Musil, Vlastimil Harapes, Petra Krajčinovič a Jitka Vlková. Programem provázel Aleš Lehký. Do spolupráce s festivalem Woman&Life se zapojilo hned napoprvé přes 80 partnerů : ženské a společenské časopisy, portály, rozhlasové a televizní stanice, dámské kluby, ženská nezisková
sdružení, vzdělávací, školící a konzultační centra, zdravotnická a osvětová zařízení, obecně prospěšné společnosti, umělecká seskupení a Městská část Praha 7. Součástí festivalu byly veletržní sekce stánků s nabídkou ženám prospěšných produktů, informací
a služeb. Zúčastnilo se 115 vystavovatelů s nabídkou kosmetiky a módních doplňků, zdravé výživy, wellness, dále sekce literatury, vzdělávacích a poradenských institucí. Rozsáhlý dvoudenní doprovodný program probíhal za účasti významných a populárních osobností. Z těch nejvýznamnějších jmenujme sólistku Národního divadla v Praze Andreu Kalivodovou, herce Jiřího Langmajera, režiséra Karla Weinlicha, spisovatele Michala Viewegha, kteří s řadou dalších přišli podpořit 1. ročník Festivalu osobního rozvoje a péče pro ženy Woman&Life. Festival, který probíhal ve všech halách Průmyslového paláce, shlédlo 4926 návštěvníků. Stěžejní
přednášky byly věnovány osobnímu rozvoji v širokém spektru informací z oblasti sebepoznání, koučování partnerských a rodinných vztahů, výchovy, mateřství, seberealizace, vzdělávání, problematiky ženských chorob a prevence zdraví, otázky stravování, výživy a estetické péče. V osvětové části osobního rozvoje, osvěty a péče pro ženy vystoupily osobnosti s mezinárodním renomé – např. Mark Dzirasa, Yehuda Tagar, Jiří Vokáč Čmolík, Tereza Bučková, Ing. Petr Havlíček, Magdalena Vokáčová, MUDr. Jan Měšťák, MUDr. Halka Bitmanová, MUDr., PhDr. Miroslav Krejčíř. Obsah celého programu byl koncipován pro všechny věkové kategorie. Na hlavním festivalovém pódiu probíhala vystoupení význačných umělců z různých žánrů, hudební show houslistky Lucie
Klásek a tanečníka Filipa Jankoviče, taneční a baletní styly představené nejlepšími kluby a školami, zaznělo několik písní z připravovaného světového muzikálu Romeo a Julie se zpěvákem Tomášem Savkou. Módní tvorbou pro dámy a vlastními přehlídkami nás prováděly známé návrhářky – Ivana Follová, Jaroslava Procházková, Monika Vaverová a Helena Magic.
První festivalový den byl ukončen koncertem skupiny Cadillac band s Viktorem Sodomou a jejich rock&rollem.
Svou koncepcí jde o jedinečnou akci v České republice.
Beauty Prague 1994 - 2009 a La Bella Donna 1993 - 2008
Veletrh kosmetiky La Bella Donna&Wellness vznikl již v roce 1993. Pravidelně se konal v Praze až do roku 2008. Šlo o vůbec první typ ryze profesního veletrhu zboží, materiálů, vybavení provozoven, přístrojů a náčiní pro kosmetičky, kadeřnice a nehtové designérky. Prostřednictvím tohoto veletrhu byly poprvé představeny odborné veřejnosti početné zahraniční společnosti a značky, které vstupovaly na tehdejší československý trh.
Pořadatelská společnost vstoupila v roce 1993 do spolupráce s mezinárodním veletrhem kosmetiky Beauty International v Dusseldorfu a rozšířila tak své know-how a portfolio zahraničních vystavovatelů. Z této spolupráce vznikl v roce 1994 další odborný veletrh pod chráněných názvem Beauty Prague, který rozšířil svou náplň o profesní přednášky, workshopy, oborové soutěže v make-upu a nehtovém designu a prezentace nových technologických postupů, metod a služeb.
Koncepce veletrhů kosmetiky Beauty Prague se doposud uplatňuje a má více než 20ti letou tradici.